Продавець Інтернет-магазин "Дітки-цукерочки" розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
552 відгуків
Інтернет-магазин дитячого одягу

Види тканин

Види тканин

Види тканин, склад, матеріал, фактура трикотажу

Біфлекс.

Тканина біфлекс – це гладкий і тонкий трикотаж, виготовлений із суміші декількох синтетичних матеріалів. В основу тканини біфлекс можуть входити різноманітні нитки: нейлон, еластан, лайкра, люрекс, мікрофібра та інші, які надають тканині еластичність. Наявність у складі бифлекса лайкри або еластану надає тканині здатність розтягуватися в усіх напрямках.
Назва тканини біфлекс походить від англійського biflex, де bi - це «два», а flex від flexible – «тягнеться». Здатність розтягуватися у бифлекса досягає до 300% від початкового розміру. І дійсно, речі з тканини біфлекс зовсім не сковують рухів.
До слова сказати, біфлекс називають тканиною не зовсім вірно. Тканина біфлекс це популярну назву. Процес створення біблекс полягає в переплетенні ниток. Слово «тканина» походить від слова «ткати», це коли на ткацькому верстаті, ниточка до ниточці, поперечні нанизуються на поздовжні.
У бифлекса немає ні поздовжніх не поперечних ниток. Процес створення бифлекса більше схожий на в'язання. Тому правильніше біфлекс називати не тканиною, а трикотажним полотном, стрейч-матеріалом.
Розрізняють тканина біфлекс по різноманітному складу ниток у тканині, за кількістю переплетених ниток, яке може варіюватися від 4-х до 12-ти, і по способу їх переплетіння. Таким чином, отримують різні види бифлекса.
Тканина біфлекс володіє особливими властивостями, які надають йому синтетичні волокна. Це міцний і еластичний матеріал. Він практично не мнеться, на відміну від таких тканин, як льон або бавовна, не вимагає дбайливого прання і швидко сохне. Тканина біфлекс відмінно пропускає вологу.
Красива і дуже практична тканина біфлекс відрізняється широкою різноманітністю забарвлень. Як правило, ця тканина забарвлюється в яскраві кольори. Проводиться біфлекс однотонним, набивним: з малюнками та з візерунками. Крім того випускається тканина біфлекс з голографічними ефектами і з напиленням. Яскраві кольори тканини практично не вигоряють на сонці, і одяг з бифлекса довго залишається красивою, немов була зшита тільки вчора.
Висока міцність тканини і відмінний зовнішній вигляд визначили область застосування бифлекса. Застосовують тканина біфлекс для пошиття спортивних, танцювальних, театральних і циркових костюмів, купальників, натільної білизни, рукавиць. Такий трикотаж прекрасно виглядає і привертає увагу.
Виробляють тканину біфлекс в Англії, Єгипті, Італії, Кореї, Туреччини, Еміратах. У Росії найбільш поширеним є біфлекс з Кореї та Італії.


Велюр.
Велюр (фр. velours — оксамит, від лат. villosus — волохатий, волохатий) — чистошерстяная ворсована тканину з пряжі суконного прядіння або фетр з низьким, дуже густим і м'яким ворсом, надає гарний вигляд виробам (верхній одяг, головні убори). Одна з найцінніших велюрових тканин — драп-велюр, для виготовлення якого використовують кращі сорти мериносової вовни.

Віскоза.
Віскозу використовують повсюдно - це легкий матеріал, приємний на дотик. З неї виходять чудові блузки, сукні, чоловічі сорочки, штани та багато іншого. Основною перевагою цього матеріалу може по праву вважатися гігієнічність, тому віскозу використовують навіть при пошитті одягу для дітей. Крім того, завдяки відмінній повітропроникності, і взимку, і влітку ваша шкіра буде активно провітрюватися. Ще одним плюсом до всього вищепереліченого є той факт, що віскоза не накопичує статичної електрики, а, отже, не виникне неприємного тріска і покалывающего впливу на вашу шкіру.

Вискон.
Віскозне штапельне волокно випускають як у різаному вигляді, так і у формі джгута. Найбільш перспективними є безперервні методи отримання прядильної стрічки з джгута, що скорочує процес виготовлення пряжі за рахунок ліквідації значної кількості операцій і покращує техніко-економічні показники процесу. Ці методи розрізняються в залежності від способів штапелирования: різанням джгута або розривом.

Віскозне штапельне волокно за своїми властивостями, способами переробки і призначенням близько до бавовни і спочатку розглядалося як його замінник; у даний час воно стало серйозним конкурентом бавовни.

Джерсі.

Джерсі (англ. jersey — від назви острова Джерсі) — основовязанное (з багатьох ниток) трикотажне полотно з вовняних, бавовняних, шовкових або синтетичних ниток. Володіє певною еластичністю і здатністю розтягуватися. Вага може варіюватися від легкого шовкового полотна для нижньої білизни до важкого вовняного джерсі, з якого шиють піджаки і навіть пальто.

Спочатку робилася лише з вовни. Ще з середніх століть острів Джерсі, Нормандські острови, де матеріал вперше був випущений, був великим експортером трикотажних виробів, тому трикотажне полотно з вовни з острова Джерсі стала добре відомо. У 1916 році Габріель «Коко» Шанель обурила індустрію моди з допомогою Джерсі в той час, коли він асоціювався виключно з нижньою білизною.

Джинса.
Слово «джинс» являє собою російське освіта на базі американізму jeans. Ще в XVI столітті в Європі була відома бавовняна саржа діагонального переплетення jean, особливий вид генуезької бумазеи. З італійського «gene» в старофранцузькою з'явилося слово «janne» і вже звідти перекочувала в англійську мову.

Назва матеріалу утворилося від топоніма Генуя. Саму тканину виробляли у Франції, в місті Ним (de Nimes), Генуя постачала барвник — індолу.

Слово увійшло в російську мову в середині XX століття.

Жатка.

Жатка (креп) - дуже поширена тканина для пошиття постільної білизни, яка не мнеться і не вимагає прасування. Жатку роблять з сильно скручених змішаних ниток особливим креповым переплетенням, за рахунок чого і відбувається безпосередньо підвищення міцності самої тканини. Гарний ефект «стислості» досягається шляхом термічної обробки і не зникає пості прання.

Це дуже оригінальна, тонка, з текстурним малюнком тканина. Ця тканина легка і дуже красива, буває набивний, веселка і гладкокрашенной. Склад – 100% бавовна.

Інтерлок.
Інтерлок – це трикотажне полотно, виготовлене з 100% бавовни. Сама назва матеріал придбав за рахунок своєрідного переплетення його волокон. Ця тканина дуже м'яка і ніжна, тому може використовуватися навіть для пошиття білизни, що найчастіше і відбувається. Воно приємно до тіла і створюється враження, що його просто немає.

Матеріал абсолютно нешкідливий і підходить для людей з чутливою шкірою. Він сподобається як дорослим, так і дітям, які, як відомо, не дуже люблять одягатися. Не відмовте собі і вашій дитині в задоволенні зануритися в справжню ніжність.

Капітон.
Капітон – натуральне, утеплене, тришарове трикотажне полотно з ефектом стібки у вигляді ромба або квадрата. Це щільний, об'ємний і м'який на дотик трикотаж. Капітон тепліше, ніж футер.

З капітона виробляють дитячий одяг, яка чудово зігріває малюка і надає затишок і комфорт в холодну погоду. Капітон пропускає повітря, що дозволяє шкірі малюка дихати.

Компьютерка.
Компьютерка - еластичне м'яке трикотажне полотно в дірочку (ажур). За рахунок малюнка, створюваного дірочками, матеріал виглядає дуже ефектно і нарядно. Цей матеріал добре зберігає форму. Чудово тягнеться по ширині і облягає фігуру, вона дуже м'яка, і є однією з найбільш популярних тканин для дитячого одягу і білизняної групи для дорослих. Так як це натуральний матеріал, він пропускає повітря і дозволяє шкірі дихати.

Склад - 100% бавовна.

Кулір.
Кулір або кулірна гладь – полотно з поперечновязанным трикотажним переплетенням, при якому горизонтальний петельний ряд утворюється послідовним згинанням однієї нитки. Кулірна гладь застосовується для пошиття білизни та літнього одягу.

Кулірна гладь – одне з найбільш тонких трикотажних полотен з бавовни. Однак це не заважає в той же час бути досить міцним. Дитячий одяг з кулирки відмінно пропускає повітря, що ідеально підходить для спекотного і спекотного літа.

Для збільшення еластичності кулирной гладі у бавовна додають лайкру. Це не відбивається на якості готового полотна і оберігає речі від утворення складок.


Купон.
Купон або Купонний сатин - тканина, малюнок якої чітко підібраний за розміром полотна і займає всю його площу. Вироби з купонного сатину виглядають найбільш гармонійними і завершеними. Купонний сатин це сатин з різним малюнком на наволочці і на підодіяльнику, він дорожче, ніж білизна з сатину, має штампований однаковий малюнок.

Лакоста.
Велика кількість людей навіть не підозрюють про те, що знаменита тканина, з якої робиться знаменита одяг від фірми «Lacoste», насправді називається «піку».
Історія створення трикотажного полотна піке йде корінням в 1926 рік. У Франції в той час величезну популярність мав теніс, і грали в нього в традиційних сорочках з довгими рукавами, в яких неприємно і незручно було переносити сонячну спеку. Все змінилося, коли один французький тенісист Рене Лакост прийшов на гру у власноруч виготовленої білій сорочці з короткими рукавами. З тих пір, футболки-поло, як вони зараз називаються, завоювали серця мільйонів людей, і в масовій свідомості у честь творця міцно закріпилася назва «тканина лакоста». Цікаво, що футболки-поло в 20 столітті були першою спеціалізованої спортивної одягом.
Сама ж бавовняна тканина створена за допомогою комбінованого плетіння. Вона еластична, міцна, володіє відмінною повітропроникністю, майже не мнеться і прекрасно переносить чистку в пральній машині. У наш час майстри шиють з піке літні сукні, комірці, костюми, безрукавки, білизну, дитячий та інший одяг.

Махра.
Махрова тканина (або «тканина фроте») від франц. frottee — «тертий» , просторічне назва — «махра») — це натуральна тканина, поверхня якої складається з ворсу (петель основних ниток). Ворс може бути як одинарним (одностороннім), так і подвійним (двостороннім). Крім односторонньої і двосторонньої, розрізняють також тканина з рельєфним малюнком у структурі махри і тканина зі стриженим ворсом (стрижена махра).

Меланж.
Меланжева пряжа — пряжа з волокон, пофарбованих у різні кольори. Може бути бавовняної, вовняної, штучною. Волокно звичайно фарбують перед прядінням; може бути використана природна забарвлення волокон.

Тканини з такої пряжі називаються меланжевыми. До найбільш поширеним бавовняним тканинам з меланжевої пряжі відносяться трико, шевиот, трико костюмное, діагональ, коверкот, сукно; їх не піддають відбілюючих засобів. Для вовняних тканин до назви додають слово «меланж» — наприклад, сукно-меланж, драп-меланж.

Поплін.

Поплін (від фр. popeline або італ. papalino, що означає «папський») — двостороння, одноколірна або візерунчасте шовкова тканина, утворена поєднанням тонкою щільною основи з більш грубим і рідкісним поперечним утком, утворюючим дрібний рубчик. Щільність основи в 1,5-2 рази вище, ніж по качку. Своє «папська» назва тканина отримала тому, що спочатку вироблялася у відомій резиденції папи римського у французькому Авіньйоні.

Спочатку тканина була переважно шовковою. Сучасний поплін, як правило, виробляється з бавовни або хімічних волокон, рідше — з натурального шовку по основі вовняного качка. Випускається як вибіленим, так і кольоровим.По виду фарбування поплін ділять на вибілений, пістрявий, надрукований та гладкокрашеный. Традиційно з нього виготовляють жіночі сукні, чоловічі сорочки, скатертини, рушники та інші вироби. Але найчастіше можна зустрітися з постільною білизною з попліну. Причому білизна, як правило, виготовляється з 100%-ї бавовни.

Поплиновое постільна білизна має ряд безперечних переваг: воно добре зберігає форму і колір, має приємну на дотик поверхню, добре утримує тепло і вбирає вологу, майже не мнеться. Крім цього, комплекти постільної білизни з попліну не вимагають спеціального догляду: їх можна прати в пральній машині при температурі до 60? З і прасувати при температурі до 110? С. І, нарешті, таке постільна білизна при всіх своїх високих експлуатаційних якостях коштує відносно недорого.

 

Рубчик.
Трикотаж в рубчик: еластичний матеріал з чергуються лицьовими і виворітними петлями.

Виробляється полотняним переплетенням. Внаслідок того, що утокові нитки распрямлены, а щільність основних ниток більше, ніж уточных, лицьова сторона і виворіт тканини створені з основних ниток, що утворюють дрібний поперечний рубчик.

Сітка.

Сітка - Назва тканини говорить сама за себе, не дивно, адже зовні, за формою і структурою нагадує сітку для лову риби, тільки виглядає елегантно і ніжніше. Тканина сітка може бути абсолютно різного кольору, включає всі кольори веселки. Сітковий візерунок може бути різноманітним, може вимальовуватися якийсь привабливий і незвичайний орнамент. Але, в загальному, буде зберігати свою структуру, переплетення ниток таким чином, що зовні нагадує якусь рибальську мережу в зменшеному варіанті. Проміжки між нитками можуть бути абсолютно різних форм : коло, прямокутник, багатокутник.

Тканина сітка використовують для пошиття жіночих гольфів, кофт, використовують для оздоблення, декорації, підкладки, оббивки і т. д.


Стрейч.
Стрейч – Це трикотажне полотно утворене поперечно-в'язаним подвійним переплетенням. Має однакову лицьову і виворітну боку, володіє високою розтяжністю і пружністю в поперечному напрямку, не закручується. Основне застосування – манжети і коміри. Стрейч розрізняють по чергуванню лицьових і виворітних стовпчиків: один через один(1x1), два через один(2x1), два через два(2x2) і т. д. Цей матеріал добре зберігає форму, і є однією з найбільш популярних тканин для дитячого одягу.

Трансфер.
Одним з відомих і ефективно використовуваних способів перенесення зображень на вироби з тканин є метод термопереносу (термотрансфер), відомий вже досить давно. Його суть полягає у перенесенні зображення, даного у файлі, спочатку на проміжний носій (папір або плівку), а потім вже безпосередньо на тканину. Для цього використовується спеціальний прес з нагрівальної плитою або звичайний праска. В результаті виходить досить якісне зображення, дещо відрізняється за текстурою від основної тканини.

Метод термопереноса підходить для виготовлення одиничних екземплярів виробів і невеликих тиражів, а також дозволяє використовувати декілька ефективних варіантів спецефектів.

 

Фланель.
Фланель — бавовняна, вовняна або напівшерстяна тканина полотняного або саржевого переплетення, з пухнастим двостороннім або одностороннім рівномірним рідкісним начосом. Теплозберігаючі, м'який, приємний на дотик матеріал. Поверхнева щільність 170-257 г/м2. Фланель випускається набивний, гладкофарбовані і отбеленой.

Недоліки — при занадто довгого носіння починає «сповзати». Дуже гігроскопічна, після намокання довго сохне.

Добре підходить для одягу в міжсезоння, в прохолодну погоду. Популярна в якості пелюшок для новонароджених. Може бути наклеєна на молоточки в фортепіано.

Для деяких сучасних різновидів цієї тканини використовується хлопкосиблоновая пряжа.

Фліс.
Фліс (англ. Fleece — овчина, від однієї з марок Polar Fleece) — синтетичне трикотажне полотно з поліестеру для виготовлення теплого одягу. Винайдений в 1979 році.

З флісу роблять шапки, светри, куртки, зазвичай спортивні та туристичні. Кофта або куртка з флісу часто служить середнім елементом «тришарового» одіяння, використовуваного шанувальниками альпінізму, екстремальних видів спорту (перший шар становить термобілизна, третій — куртка з «дихаючої» тканини з мембраною). Флісові куртки і толстовки носять як самостійної одягу.

Основні властивості флісу:

  • малий питома вага;

  • хороші дихаючі властивості;

  • еластичність;

  • не вимагає спеціального догляду (допускає машинне прання);

  • швидко сохне;

  • середні механічна міцність і зносостійкість;

  • середні теплоізоляційні властивості;

  • не схильний до біологічного руйнування;

  • легко запалюється, якщо не проходить соотв. обробки (абсолютна більшість сучасних флисов — проходять);

  • навіть у намокшем стані зберігає теплоізолюючі властивості;

  • не викликає алергію.

Завдяки цим властивостям флісова одяг, а також ковдри з флісу придбали популярність в дитячому побуті.

Фуликра стрейч.
Фуликра стрейч - Це трикотажне полотно утворене поперечно-в'язаним подвійним переплетенням. Має однакову лицьову і виворітну боку, володіє високою розтяжністю і пружністю в поперечному напрямку, не закручується. Основне застосування – манжети і коміри. Стрейч розрізняють по чергуванню лицьових і виворітних стовпчиків: один через один(1x1), два через один(2x1), два через два(2x2) і т. д. Цей матеріал добре зберігає форму, і є однією з найбільш популярних тканин для дитячого одягу.

Футер.
Футер – це натуральний матеріал, неймовірно м'який і ніжний, ось чому він використовується при пошитті одягу для малюків. Не кожен вид тканини може похвалитися такими якостями. Що може бути кращим та більш переконливим доказом дбайливого ставлення до шкірі?

Яскраві кольорові сукні, повзунки, брюки, ошатні комбінезони, виконані з футера – потрібні речі для сучасних і модних дітей.

Двунить

Одна з найміцніших з існуючих зараз тканин — це двунітка. Її назва говорить сама себе: використовувані волокна подвоюються для досягнення не тільки підвищеної міцності, але і деяких інших властивостей, про які ми обов'язково поговоримо нижче. Переплетення може бути різним, простим, сатиновим і навіть саржевим і жакардовим.

Зазвичай двунітка виготовляється на основі бавовняних волокон, проте досить часто до них додають нейлонові. У результаті вихідний матеріал починає красиво блищати.

Існує два основних види матеріалу: суворий і аппретированный. Перший тип — це необроблена тканина, другий — піддається спеціальній обробці (висушування, розгладженню, витягування, ліквідації перекосів). У результаті виходить покращене, красиве та міцне полотно, яке може застосовуватися в самих різних сферах людської діяльності.

Основні властивості двуніткі:

- міцність і зносостійкість;
— нестираемость і довговічність;
— стійкість до високих температур, світлу, механічних впливів;
— не мнеться;
— не сідає і не розтягується;
— не пропускає вологу;
— дихаюча, оскільки виконана з бавовни;
— не загниє і не загориться;
— має гарний зовнішній вигляд і деякий блиск;
— недорога.

Трехнить

Трехниткой называют плотный материал из разряда трикотажных полотен. Для его изготовления употребляется кулирная нить в качестве базисного яруса. В готовой материи, обычно полностью состоящей из хлопка, лицевая и изнаночная стороны отличаются друг от друга: поверхность первой, как правило, гладкая, в то время, как вторая имеет в своем содержании довольно массивный начес, который образуется благодаря вплетению (или если быть точнее, ввязыванию) прочных волокон футера в качестве дополнительного слоя.

Свойства трехнитки и уход за ней

Будучи очень практичной тканью, трехнить имеет среди ряда достоинств такие, как весьма долгий эксплуатационный срок, нейтральность к образованию катушек на поверхности того или иного изделия, к тому же, она не допускает потери изначальной формы и внешнего вида готовой вещи. Помимо всего прочего, сырье, использующееся для производства данной материи, самое что ни на есть натуральное, выращенное в природе, по этой причине такая одежда очень приятная телу: она пропускает воздушные потоки, но, что важно, не дает замерзнуть, благодаря своему теплому внутреннему ворсу.

Применение трехнитки

Виробники вживають трехнитьевое полотно для пошиття різних костюмів для спортивних занять, толстовок, курток і окремих штанів. Люди, які купують такого роду практичний одяг, як правило, люблять комфорт і простоту в своєму побуті, а також думають не тільки про красу, але і про своє здоров'я, віддаючи перевагу якості тієї чи іншої речі.

 

Інші статті
Контакти
+380 (67) 559-93-91
Телефон, Вайбер, Телеграм
+380 (96) 292-72-91
Телефон, Вайбер
+380 (98) 706-81-77
Телефон, Вайбер
Кривий Ріг, Україна
Інтернет-магазин "Дітки-цукерочки"
Денис
+380675599391 Группа
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0018:00
  • Вівторок
    09:0018:00
  • Середа
    09:0018:00
  • Четвер
    09:0018:00
  • Пʼятниця
    09:0018:00
  • Субота
    Вихідний
  • Неділя
    Вихідний

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner